Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 9:00 - 20:00
ikonaikona

Protetyka

W zakres protetyki stomatologicznej wchodzi uzupełnianie zarówno utraconych tkanek zęba, jak i pojedynczych oraz mnogich braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla układu żucia. Prowadzi, bowiem do zmian w całym układzie stomatognatycznym (przesuwanie i obracanie się zębów sąsiadujących z luką, "wydłużania się" zębów przeciwstawnych i zaniku kości, co może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych). Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony).

Proponujemy, więc Państwu następujące rozwiązania:

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są trwałym uzupełnieniem osadzonym na oszlifowanych zębach - zarówno żywych jak i martwych. Najczęściej mają one zastosowanie, gdy ząb jest mocno zniszczony, a odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna. Korony poprawiają estetykę, wzmacniają zęby leczone endodontycznie (kanałowo), umożliwiają przebudowę warunków zgryzowych. Wykonujemy je także przy odbudowie zębów na implantach. Do uzupełnienia kilku zębów stosujemy mosty, które są oparte i zacementowane na koronach.

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej – konstrukcję takiej korony stanowi stal. Na przygotowaną podbudowę umiejscawia się porcelanę. Metal w takiej koronie nie jest widoczny, z racji ukrycia go poprzez porcelanę.

Korony pełnoceramiczne – zostały w pełni wykonane z porcelany. Swoje zastosowanie znajdują w uzupełnieniach zębów przednich. Doskonale zastępują zęby naturalne, a ich estetyka doskonale naśladuje zęby naturalne. Są biozgodne z tkankami miękkimi i nie powodują uczuleń.

Korony e-max – pozwalają na  uzyskanie doskonałych efektów estetycznych i pełnej harmonii uzupełnień z otaczającymi je tkankami, które zachowują swój naturalny wygląd.Korony e-max to piękno i odporność gwarantujące sukces kliniczny.

Inlayonlayoverlay

System IPS e.max jest rozwiązaniem, które można zastosować w szerokim spektrum wskazań, od pojedynczej licówki, aż do 10-punktowego mostu. Charakteryzuje się niezwykłą estetyką, a jednocześnie dużą wytrzymałością mechaniczną.

W zależności od przypadku klinicznego, lekarz dokonuje doboru najbardziej odpowiedniego materiału ceramicznego

.

Dwukrzemian litu o wysokiej estetyce jest zalecany w przypadku pojedynczych uzupełnień w przednim i boczny odcinku uzębienia. Ceramika cyrkonowa  IPSe.maxZirCAD jest materiałem z wyboru w przypadku rozległych uzupełnień, np. mostów w bocznym odcinku uzębienia, które są narażone na znaczne obciążenia zgryzowe.

Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu – oparte są o konstrukcję tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle wytrzymałym oraz kolorze naturalnej bieli zęba. Ten rodzaj korony jest zbudowany z materiału i najwyższych parametrach protetycznych. Najbardziej zawansowane technologicznie osiągnięcie nowoczenej stomatologii estetycznej.Idealne odwzorowanie natury.Bez metalu, idealne rozwiązanie dla aalergików zwłaszcza uczulonych na nikiel.Korony z cyrkonuzadowoląnawet najbardziej wymagających pacjentów. Cyrkon posiada bardzo esetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiada metalowych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny ich kolor.

 

Mosty

Mosty to nic innego jak korony osadzone na oszlifowanych zębach tzw.filarowych, okalających lukę z dostawionymi zębami, których brakuje -tzw.przęsło mostu. Sa idealnym rozwiazniem dal osob które nie  mogą mieć lub nie chca implantow.

 

Licówki porcelanowe

Licówki

Licówki porcelanowe są to porcelanowenakładki, naklejane na zęby dla uzyskania korekty koloru zębów lub ich kształtu. Szczególnie popularne są wśród ludzi kina, teatru i biznesu. Licówki doskonale poprawiają wygląd i kolor zębów bez potrzeby mocnego ich szlifowania.

Licówki porcelanowe są rozwiązaniem problemu nieestetycznego uśmiechu z powodu nierównych, przebarwionych i lekko uszkodzonych zębów. Po nieznacznym, oszczędnym oszlifowaniu przedniej powierzchni zęba wykonujemy w laboratorium piękną, cieniutką "płytkę" z porcelany, która stanowi nowy front zęba. Za pomocą specjalnie dobranych kolorystycznie cementów kompozytowych przyklejamy na stałe licówkę do zęba. Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, nie zmieniają kształtu i barwy przez wiele lat. Jest to najlepszy sposób na odmłodzenie żółknących, ścierających się i popękanych zębów. Można je wykonać w każdym wieku, u młodych osób 17-18 rok życia, aż do późnej starości. Licówki mają bardzo naturalny wygląd. Aby uzyskać w odcinku przednim szczęki lub żuchwy doskonały efekt kosmetyczny wskazane jest wykonanie czterech do dziesięciu licówek. Jeżeli chcemy skorygować kształt i kolor jednego zęba, jest to również możliwe przy pomocy pojedynczej licówki. Dodatkową zaletą licówek i koron porcelanowych jest to, że na ich gładkich powierzchniach nie osadza się tyle ciemnego osadu, ile na własnych zębach.

Przed wykonaniem licówek porcelanowych możemy wybielić wszystkie zęby i licówki dopasować już do nowego, jaśniejszego, ładniejszego koloru zębów

 • inlay,
 • onlay,
 • overlay

Doskonałe rozwiązanie dla wymagających pacjentów ceniących jakość, trwałość oraz komfortu użytkowania.Alternatywa dla zwykłego wypełnienia kompozytowego.Jeśli mamy kłopot aby odbudować punkt styczny międzyzębami i wchodzi notorycznie jedzenie, masz problem z używaniem nici, co chwilę wymieniasz stare wypełnienia na nowe, bo się rozszczelniają, to zainwestuj w nowoczesne rozwiązania stomatologii estetycznej typu: INLAY, ONLAY, OVERLAY . Stosujemy je w zębach bocznych. Są idealnym rozwiązaniem, gdy ząb jest na tyle niszczony, że nie kwalifikuje się jeszcze pod koronę, a jednocześnie zwykłe wypełnienie będzie za słabe. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję zęba tzn. kształtu anatomicznego guzków i punktów stycznych. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany i kompozytu. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie.

 

Protezy ruchome

 • Protezy akrylowe całkowite
 • Protezy akrylowe częściowe
 • protezy szkieletowe.
 • protezy acetalowe

Protezy szkieletowe acetalowe stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. W odróżnieniu od nich wykonane są z nowego tworzywa stosowanego w stomatologii - acetalu. Acetal jest to materiał termoplastyczny o wysokiej homogenności, odporny na zginanie i łamanie. Dzięki temu protezy acetalowe są bardziej estetyczne i idealne dla osób z alergią na metale. Podobnie do klasycznych protez szkieletowych mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta. Ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych protez akrylowych. Oto zalety protez acetalowych:

 • dzięki szkieletowi wykonanemu z acetalu są cienkie i estetyczne
 • prawie nie pokrywają podniebienia - zajmują niewiele miejsca w ustach
 • mają lepsze utrzymanie - nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach
 • nie wywołują reakcji alergicznych
 • nie uciskają dziąseł i podniebienia - nie niszczą wyrostka zębodołowego

Najczęściej zadawane pytania:

 • czy są przeciwwskazania do stosowania protez szkieletowych acetalowych? - nie ma prawie żadnych przeciwwskazań. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań protetycznych spośród protez ruchomych. Warunkiem do zastosowania takiej protezy jest obecność własnych zębów które można wykorzystać jako punkty podparcia i utrzymywania protezy za pomocą klamer acetalowych.
 • czy protezy acetalowe są trwalsze niż protezy akrylowe? - tak, protezy szkieletowe acetalowe nie łamią się i nie pękają. Jest to możliwe, gdyż wykonane są z acetalu, który zapewnia większą trwałość przy dużo mniejszych wymiarach niż akryl stosowany do wykonania protez akrylowych.
 • czy w protezach acetalowych można chodzić przez cały czas? - tak, nie ma potrzeby ściągania protez na noc. Ważne jest jednak aby przynajmniej 2 razy dziennie proteza została wyciągnięta z ust i dokładnie umyta. Najlepiej czynność tą przeprowadzać podczas codziennego

 

 

Wykonując dla Państwa uzupełnienia protetyczne dokładamy wszelkich starań, aby były one estetyczne i nie odbiegały od naturalnego uzębienia. Dzięki współpracy z nowoczesnym laboratorium, nasze prace stoją na najwyższym poziomie.

Dzięki temu poprawiamy zarówno estetykę, funkcję żucia, jak i komfort życia Pacjenta. Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności