Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 9:00 - 20:00
ikonaikona

Profilaktyka

Należy pamiętać, iż mimo tego, że codziennie czyścimy zęby stale odkłada się na nich płytka nazębna. Tworzą ją bakterie, substancje zawarte w ślinie i resztki pokarmów. Na początku osad ten jest miękki i trudno jest go dostrzec na zębach. Gdy nie jest regularnie usuwany (przez niedokładne mycie zębów), zaczyna ciemnieć- dotyczy to zwłaszcza osób palących papierosy i pijących dużo kawy, herbaty i czerwonego wina. Poza tym drobnoustroje znajdujące się w płytce  oraz produkowane przez nie toksyny prowadzą do pojawienia się problemów z zębami i dziąsłami. Zarówno osad jak i kamień należy systematycznie usuwać. Zwykle zabieg ten wykonuje się co pół roku, u części pacjentów należy go wykonać częściej a u niektórych raz do roku- zależy to od tempa odkładania się złogów, a to sprawa indywidualna.
W naszym gabinecie takie zabiegi (skaling ultradźwiękowy) wykonujemy nowoczesnymi urządzeniami -posiadają wibrujące końcówki, które rozkruszają kamień docierając do trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest dużo bardziej precyzyjny niż ręczne usuwanie kamienia (za pomocą metalowych narzędzi), znacznie delikatniejszy i występuje mniejsze ryzyko skaleczenia dziąsła.

Piaskowanie
Jako uzupełnienie skalingu polecamy piaskowanie.
Piaskowanie może być również traktowane jako osobny zabieg wtedy, gdy nie nagromadził się jeszcze kamień nazębny, a powstały już przebarwienia, np. pod wpływem picia kawy lub herbaty.
Do piaskowaniaużywana jest mieszaninadwuwęglanusodu, wody i powietrza, któraszybko i skutecznie usuwa osad, niewielkienierówności i przebarwienia z zębów.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności